غواصی

غواصی فن شناوری در زیر آب - با یا بدون وسایل تنفس مصنوعی اسکوبا است. غواصی علاوه بر اینکه کاربردهای صنعتی، پژوهشی، و نظامی دارد، برای ورزش و تفریح هم انجام می‌شود. امروزه ورزش غواصی و غواصی تفریحی به صورتی همگانی درآمده و به شکل گسترده‌ای در بسیاری از کشورهای جهان فعالیتی مفید، مفرح، لذت‌بخش و نیز منبع درآمد در صنعت اکوتوریسم شده‌است. تنفس زیر آب با استفاده از هوای فشرده تاریخچه‌ای کوتاه دارد. اما غواصی در دریا و سفر به عمق دریا از دیرباز توسط بسیاری از ملل جهان انجام می‌پذیرفته‌است.

 

غواصی‌کردن یعنی رفتن به دنیای زیر آب و تلاش برای دیدن نادیده‌های جذابی که در عمق آب‌ها زندگی می‌کنند. زندگی زیر آب هم بخشی از حیات این کره خاکی است که انسان‌ها هنوز نتوانسته‌اند به‌طور کامل بر آن مسلط شوند.شاید اگر می‌توانستیم به‌سادگی زیر آب نفس بکشیم، دریاها و موجوداتشان هم مانند بخش‌های دیگر طبیعت از آسیب‌ها و اذیت‌هایمان در امان نبودند. البته همچنان ردپای بشری در دریاها و اقیانوس‌ها هم دیده می‌شود و موجودات دریایی هم از استیلای خودخواهانه انسان‌ها روی زمین بی‌نصیب نمانده‌اند.البته اگر هدف فقط کشف دنیای زیر آب باشد، مشکلی نیست. رفتن به عمق آب‌ها راهی برای سرزدن به موجودات دریایی است. البته این روش هم نفس‌کشیدن زیر آب را فقط برای مدت‌زمان محدودی ممکن می‌کند.دنیای زیر آب با آن‌همه رنگ و موجود متنوع شگفت‌انگیز است. غواصی‌کردن در آب دریای سرخ، در آب‌های برخی نقاط آسیا یا در اقیانوس آرام تجربه‌ای بی‌نظیر خواهد بود.

 

تجهیزات غواصی چیست؟

برای غواصی به تجهیزاتی نیاز دارید که این کاملا مشخص است، اما چه تجهیزاتی؟

  • کپسول گاز: یک یا چند کپسول گاز پشت غواص بسته می‌شوند. این کپسول‌ها به شلنگ هوا متصل‌اند و با یک قطعه به‌نام رگولاتور جریان هوایی را کنترل می‌کنند که به غواص می‌رسد.

  • کنترل شناور: یکی دیگر از تجهیزات غواصی ابزار کنترل شناور (BCD) است که در واقع‌ جلیقه‌ای بادی است که با اضافه یا تخلیه‌کردن هوا به شناورماندن غواص در آب کمک می‌کند.

 
30% تخفیف

آموزش غواصی در کیش

اآموزش غواصی در کیش آموزش غواصی در کیش
When: -
Where: مرکز غواصی
بازار شارستان
کیش
واحد 139
آموزش غواصی
Average Rating: 5
Votes: 121۵6
Reviews: 119۳9

وب‌اپلیکیشن Ddiver را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.

1 - در نوار پایین روی دکمه Share بزنید.

2 - گزینه Add to Home Screen را انتخاب کنید.

3 - در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add بزنید.

Ddiver - آموزش غواصی در کیش