سایت های غواصی جزیره قشم

سایت های غواصی جزیره قشم

سایت های غواصی جزیره قشم

غواصی از تفریحات پرطرفدار آبی بوده که در قشم و دیگر جزایر کشورمان از استقبال بالایی برخوردار است. جزیره قشم یکی از جزایر قرار گرفته در جنوب کشور بوده که از سایت های غواصی متعدد و زیبایی برخوردار است؛ اگر که به غواصی و کشف کردن دنیایی زیر آب علاقه داشته باشید قطعا به رفتن و دیدن سایت های جدید و تازه غواصی در مکان های مختلف نیز علاقه‌مند هستید؛ یکی از مقاصدی که در بین غواصان از محبوبیت خوبی برخوردار بوده، جزیره قشم بوده که در ادامه این مقاله به سراغ معرفی سایت های غواصی جزیره قشم گرداخته‌ایم تا با آشنایی بهتر  با هر کدام از آنها بتوانید برنامه یک غواصی متفاوت و هیجان انگیز را همراه با دوستان خود بچینید.

سایت های غواصی جزیره قشم

سایت غواصی باغ مرجانی، دشت مرجان های رنگارنگ

قبل از معرفی سایت غواصی باغ مرجانی یا به عبارتی سایت غواصی اسپرینگی، باید بگوییم که به علت وجود جریان های شدید و تند آب، این سایت اصلا مناسب غواصان تازه کار و مبتدی نبوده اما اگر که یک غواص حرفه‌ای هستید، این سایت یکی از لذت بخش ترین و جذاب ترین تجربه های دایو شما می‌تواند باشد. مهم ترین ویژگی این سایت دشت وسیع رنگارنگ آن بوده که علت نام گذاری این سایت نیز همین موضوع است، همچنین سایت اسپرینگی به نسبت دیگر سایت های غواصی در قشم دارای آب شفاف تری بوده و دید وسیع تری را به غواصان می‌دهد. سایت اسپرینگی 38 الی 48 متر عمق داشته و در آن می‌توانید آبزیانی همچون سفره ماهی، مرجانی بادبزنی، اسب دریایی، کوسه، هامور و... را مشاهده کنید.

آدرس: 16 کیلومتری سواحل جنوبی

دسترسی: با قایق

عمق: 38 الی 48متر

سایت ساحل زیتون بزرگترین سایت غواصی قشم

سایت غواصی زیتون پرطرفدارترین سایت غواصی در قشم به شمار می‌آید چرا که در نزدیکی یکی از زیباترین ساحل های قشم قرار گرفته و دسترسی آسانی را به غواصان می‌دهد، ساحل زیتون قشم، چندی از زیباترین سایت های غواصی قشم را در خود جای داده که بزرگترین سایت غواصی قشم که دارای عمقی برابر با 55 متر است، در آن قرار دارد.

جریان آب این سایت ملایم بوده و به همین علت تبدیل به یکی از سایت های آموزش غواصی در قشم برای دوره های مبتدی و پیشرفته غواصی شده است. از آبزیان این سایت می‌توان طوطی ماهی، جعبه ماهی، بز ماهی، فرشته ماهی و... به اشاره کرد.

آدرس: بلوار دریا، روبه‌روی پارک ساحلی زیتون

دسترسی: ساحلی

عمق: 55 متر

سایت غواصی تخت جمشید؛ صخره های غرق شده

از دیگر سایت های که در نزدیکی ساحل زیتون قرار گرفته است، سایت غواصی تخت جمشید بوده که یکی از زیباترین سایت های غواصی در قشم محسوب می‌شود؛ جریان آب در این سایت ملایم و آرام بوده و آرامش بی نظیری را با غواصی در این سایت کسب خواهید کرد؛ با پیشروی در این سایت می‌توانید صخره های عظیم و اعجاب انگیز قرار گرفته در دریا را ببینید که در تمام سایت غواصی تخت جمشید پراکنده هستند. گفتنی است که پوشش گیاهی و آبزیان این سایت با سایت غواصی ساحل زیتون مشترک بوده و در آن می‌توانید انواع اسکات ها، آنجل هاپ، ملوان ها، جعبه ماهی و.. را مشاهده کنید.

آدرس: کنار پارک ساحلی زیتون، مقابل پلاژ مخصوص کارکنان منطقه آزاد قشم

دسترسی: ساحلی

عمق: 6 الی 8 متر

دوبه، سایت غواصی برای علاقه‌مندان بوم‌گردی

یکی از منحصر به فرد ترین سایت های غواصی که می‌توانید به آن سر بزنی سایت دوبه در روستای سوزا قشم بوده که علاوه بر محل قرارگیری، گونه های جانوری این منطقه این سایت را تبدیل به یکی از بهترین سایت های غواصی در قشم کرده است. آب این سایت زلال و شفاف بوده و دید وسیعی را هنگام غواصی به شما می‌دهد تا بتوانید از زیبایی های موجود در آن نهایت لذت را ببرید.

آدرس: روستای سوزا

دسترسی: ساحلی

عمق: 22 متر

جزایر نار، تجربه غواصی جذاب در زیباترین جزیره قشم

در سفرتان اگر سری به جزیره ناز زدید، حتما به سایت غواصی این جزیره سری بزنید و از زیبایی های این سایت غواصی لذت ببرید، گونه های جانوری این سایت به قدری زیبا هستند که شما را مسحور خود خواهند کرد، از آبزیانی که در این سایت می‌توانید مشاهده کنید، می‌توان به گربه ماهی، دلقک ماهی، شقایق دریایی، منقار ماهی و ... اشاره کرد.

آدرس: شرق جزیره ناز

دسترسی: با قایق

عمق: تا 5 متر

سایت غواصی کشتی سوخته لارک برای عاشقان ماجراجویی

اگر به ماجراجویی علاقه‌مند باشید، قطعا از غواصی در دل یک کشتی غرق شده 100 متری استقبال خواهید کرد. خوبی این سایت غواصی شفافیت آب آن بوده که دید خوبی را هنگام غواصی از کشتی و اطراف آن به شما می‌دهد. جریان آب این سایت ملایم بوده که تجربه متفاوت و منحصر به فردی را به شما هدیه می‌دهد. از آبزیان این سایت می‌توان به شیر ماهی، مار ماهی، هامور و ... اشاره کرد.

آدرس: جزیره لارک

دسترسی: با قایق

عمق: تا 33 متر

سایت غواصی در ستاره ها، گردهمایی ستاره های دریایی

در نزدیکی دره‌ای به همین نام سایت در جاده کمربندی جنوبی قشم، سایت غواصی دره ستاره ها قرار گرفته که علاوه بر غواصی می‌توانید از دیگر جاذبه های این منطقه یعنی قسمت های کوهستانی و غارهای دره ستارگان قشم نیز دیدن کنید. 

نخست که وارد این سایت غواصی می‌شوید متوجه خواهید شد که هیچ خبری از ماهی نبوده اما پس از رسیدن به عمق 12 تا 20 متری مقابل خود منظره‌ای زیبا و تماشایی از ستاره های دریایی را مشاهده خواهید کرد که بر روی شن های کف دریا آرمیده‌اند. آب این سایت غواصی کاملا زلال بوده و به همین خاطر به وضوح می‌توانید نهایت لذت را از غواصی در این سایت ماورایی ببرید. گفتنی است که جریان آب این سایت کمی تند بوده و اگر قصد دارید تا به قسمت های عمیق سایت بروید بهتر است با مربی غواصی خود مشورت کنید.

آدرس: دره ستارگان واقع در کمربندی جنوبی قشم

دسترسی: ساحلی

عمق: 20 متر

سایت غواصی سکوی نفتی، اجماع کمیاب ترین گونه ها

چند سال قبل طوفان دریایی مهیبی در آب های امارت یکی از سکوهای نفتی این کشور را از جا کند و به آب های ایران آورد که با وجود تلاش های مکرر برای بیرون کشیدن آن، موفق نشده و در نهایت سکو را به حال خود رها کردند. در نهایت اما این سایت تبدیل به یکی از منحصر به فرد ترین سایت های غواصی قشم شد که می‌توانید در آن انواع آبزیان کمیاب همچون خرگوش دریایی، خفاش ماهی، بز ماهی، لابستر، باراکودا، ساردین، اسکات و... را مشاهده کنید.

آدرس: پلاژ سیمین

دسترسی: ساحل

عمق: 10 متر

جرثقیل مغروق، خاص ترین سایت غواصی قشم

یان سایت غواصی نیز، حکایتی مشابه به سایت سکوی نفتی دارد، با این تفاوت که جرثقیلی که برای نجات دادن سکویی نفتی به دل دریا برده بودند خود نیز گرفتار در دل دریا می‌شود و در نهایت در همان جا رها می‌شود و تبدیل به یکی از خاص ترین سایت های غواصی قشم می‌شود.

در این سایت نیز با آبزیان منحصر به فردی همچون پروانه ماهی، نودی برانچ، ملوان و.. روبرو خواهید شد. گفتنی است جریان آب این سایت غواصی ملایم بودهو غواصان مبتدی به راحتی تا قسمت های عمیق این سایت امکان پیشروی دارند.

آدرس: ساحل جرثقیل مغروق

دسترسی: ساحلی

عمق: تا 10 متر

سایت غواصی نفتکش مغروق جذاب ترین سایت غواصی

در زمان جنگ ایران و عراق یک نفتکش 458 متری عظیم مورد اصابت موشک قرار گرفت و در نهایت در غرب جزیره لارک غرق شده که حالا تبدیل به یکی از جذاب ترین سایت های غواصی جزیره قشم شده است. غواصی در اطراف این نفتکش قدیمی بسیار هیجان انگیز بوده و تجربه‌ای مشابه به یک فیلم سینمایی را به شما القا می‌کند و می‌تواند یکی از بهترین تجربه های غواصی شما را رقم بزنید. گفتنی است در اطراف این نفتکش می‌توانید آبزیان زیبایی همچون ماهی شهری، فرشته ماهی، هامور، اژدر ماهی و... را مشاهده کنید.

آدرس: ضلع غربی جزیره لارک

دسترسی: ساحلی

عمق: 21 تا 30 متر

در آخر

اگر که به غواصی علاقه‌مند باشید، یکی از مکان های که به شما پیشنهاد می‌کنیم سایت های غواصی جزیره قشم بوده که می‌تواند تجربه‌ای متفاوت و منحصر به فرد از غواصی را به شما هدیه دهد.

دیدگاه‌ها  

+2 # Ali 1402-10-30 09:03
بهترین مربی غواصی که توی این همه سال دیدم ایشون بودند.
پاسخ دادن
+2 # Ali 1402-10-30 09:03
بهترین مربی غواصی که توی این همه سال دیدم ایشون بودند.
پاسخ دادن

وب‌اپلیکیشن Ddiver را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.

1 - در نوار پایین روی دکمه Share بزنید.

2 - گزینه Add to Home Screen را انتخاب کنید.

3 - در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add بزنید.

Ddiver - آموزش غواصی در کیش